Violoncellová soutěž Jana Vychytila 2018

Praha 18. -21. 1. 2018

Ve dnech 18. - 21. ledna 2018 se v Praze konal 12. ročník violoncellové soutěže Jana Vychytila. Soutěž nese jméno významného českého violoncellového pedagoga, zakladatele a dlouholetého ředitele prvního hudebního gymnázia v Praze, dnešního Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy (GMHS). Pětičlenná porota byla složená ze zkušených pedagogů a koncertních sólistů. Jejím předsedou byl Michal Kaňka (sólista, člen Pražákova kvarteta, profesor Pražské konzervatoře a AMU). V této významné soutěži měla naše škola své reprezentanty ze třídy Miroslava Zichy a Václava Horáka.

Gratulujeme Petru Koudelkovi za získání III. místa.

Gratulujeme Lukášovi Marečkovi za získání II. místa.

Gratulujeme Janu Kovaříkovi za získání III. místa.

Gratulujeme Štěpánce Plockové za získání III. místa.

III. Žákovský koncert
30.1.2019 koncertní sál školy, 18.00 hod.
Pololetní kytarový podvečer
17.1.2019 koncertní sál školy, 17.00 hod.
PF 2019
Klidné prožití vánočních svátků, pevné zdraví, mnoho štěstí, pohody, pracovních i osobních úspěchů v roce 2019 přejí zaměstnanci školy.
Manýra ansábl
Dne 4.10.2018 proběho natáčení pro Český rozhlas