ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA, Brno, Smetanova 8
Profilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborů logo školy
 

Oddělení dechových nástrojů

má na škole dlouholetou tradici. Vyučujeme hře na zobcovou a příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, pozoun, baskřídlovku, lesní roh a tubu.  Žáci hry na zobcovou flétnu mají ve velké oblibě výuku interpretace staré a barokní hudby. Talentovaní žáci mají v jejím rámci příležitost zahrát si nejen sólově, ale i s doprovodem komorního orchestru konzervatoře nebo v Barokním souboru školy. Nadaní žáci pokračují ve studiu na vysokých školách nejenom u nás, ale i v zahraničí, a působí také v předních orchestrech jako sólisté. Kromě klasické hudby si mohou žáci vybrat i výuku swingu a jazzu .

Předměty


AKTUÁLNĚ
Gratulujeme
Smyčcové oddělení
Gratulujeme
Konkurzy a kamerové zkoušky
Gratulujeme
Ve dnech 5. - 15. ledna 2021 se konaly talentové zkoušky na SŠUD Husova v Brně.
Gratulujeme
Gratulujeme žákovi Benovi Levíčkovi -ze třídy paní učitelky Graffové, který vystupoval na letošním koncertě pro Světlušku s Pavlem Šporclem , v Pražské křižovatce přenášeném ČT.
Rozpis hudebních teorií na školní rok 2020/2021 OPRAVENÝ
Organizační změny možné.