ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA, Brno, Smetanova 8
Profilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborůProfilová fotka oborů logo školy
 

Pěvecké oddělení

Vedle klasického zpěvu vyučujeme také zpěvu muzikálovému, jazzovému a zpěvu populárních žánrů. Toto oddělení zahrnuje stejnou techniku jako u operního klasického zpěvu, později se ale výrazně liší a tím i dělí podle individuálního zaměření žáka (jazz, muzikál, country, disco, šanson). Naši absolventi často pokračují ve studiu klasického a muzikálového zpěvu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vyspělí a starší žáci se také účastní různých pěveckých televizních soutěží (např. Superstar), nadaní mladí žáci jsou formou konkurzů vybíráni k účinkování v celé řadě hudebních her a muzikálů, uváděných brněnskými divadly.

Předměty


AKTUÁLNĚ
Gratulujeme
Smyčcové oddělení
Gratulujeme
Konkurzy a kamerové zkoušky
Gratulujeme
Ve dnech 5. - 15. ledna 2021 se konaly talentové zkoušky na SŠUD Husova v Brně.
Gratulujeme
Gratulujeme žákovi Benovi Levíčkovi -ze třídy paní učitelky Graffové, který vystupoval na letošním koncertě pro Světlušku s Pavlem Šporclem , v Pražské křižovatce přenášeném ČT.
Rozpis hudebních teorií na školní rok 2020/2021 OPRAVENÝ
Organizační změny možné.